Dje në ditën e parë të Botërorit u luajt ndeshja e parë Brazil – Kroaci që përfundoi me rezultatin 3-1. Goli i parë pas nje sulmi kroat (autogol i  Marcelo) 1-0 për Kroacinë në minuten e 11-të. Barazimi për Brazilin u bë në minutën e 29-të, nga Neymar. Një 11 metërsh, i pajustifikueshëm, në favor të Brazilit në minutën e 72-të  Goli i tretë në minutën e 92-të nga Oscar.

brasil_croacia
Brazil 3 – 1 Kroaci

Sot do të luajnë:

Në orën 18.00 me kohën e Tiranës në TVSH, ora 12:00 me orën lindore të SHBA në ESPN  Meksiko – Kameruni (grupi A)

Në orën 21.00 me kohën e Tiranës në TVSH, ora 15:00 me orën lindore të SHBA në ESPN  Spanja – Holanda (grupi  B)

Në orën 24.00 me kohën e Tiranës në TVSH, ora 18:00 me orën lindore të SHBA në ESPN  Kili – Australia (grupi  B)