Tag archive for ‘Yllka Mujo’
Elvira_Diamanti
By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Tregim mbi të kaluarën – intervistë me Elvira Diamantin

Intervistë me Elvira Diamantin, një nga aktoret më të njohura të kinematografisë dhe skenës së Teatrit Kombëtar Shqiptar.   Nga Adela Kolea /   Në jetë, si në një film – veçse në këtë More...

marie Logoreci 95
By Lek Gjoka On Wednesday, October 7th, 2015
0 Comments

95 vjet me sytë dramatikë të Marie Logorecit

Për ta kujtuar në 95-vjetorin e lindjes me 5 Tetor 2015 në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar u mbajt një veprimtari mbi jetën dhe aktivitetin e aktores së shpallur nga Presidenti i Republikës “Nder More...

yllka mujo
By Besarta On Monday, March 2nd, 2015
0 Comments

Yllka Mujo vlerësohet me një çmim karriere në Monte Karlo

Aktorja Yllka Mujo mori në ceremoninë e çmimeve në Monte Karlo vlerësohet me një çmim karriere në një festival kombëtar.Yllka Mujo është një nga aktoret e njohura shqiptare. Në ata pak filma që kanë More...