Tag archive for ‘Sander Ruci’
Aktori Sander Ruci ne skene duke kennduar parodi
By Lek Gjoka On Friday, July 21st, 2017
0 Comments

Aromë Shkodre, pulsim vendlindje buzë oqeanit Atlantik në Florida – Sander Ruci Show – rikthim në vendlindje

Aktori Sander Ruci ne skene – Sandër Ruci Show – rikthim në vendlindje Nga Lek Gjoka Fare pranë Oqeanit Atlantik në Jacksonville Beach dallgët ndoshta të ardhura nga Evropa ndalin frymën . Në More...

Titulli-Mjeshter-i-madh
By Lek Gjoka On Thursday, May 15th, 2014
0 Comments

Aktorit Sandër Ruçi i jepet titulli “Mjeshtër i Madh”

Sigurisht që 15 Maji do të jetë nje ditë që mbahet mend për aktorin shqiptaro-amerikan Sandër Ruci si dhe komunitetin shqiptar ketu në SHBA.Sandri udhëtoi mijëra milje nga Jacksonville Florida ku jeton More...

sandri
By Besarta On Thursday, May 15th, 2014
0 Comments

Sot në Shkodër në Teatrin Migjeni, Sandër Ruçi Show

Përsëri vendlindja pret artistin e humorit  Sandër Ruçin, djalin që e lindi, e edukoi me artin, kulturën e pavdekshme që buron vetëm në shkodërloce, dhe që ai e mbart edhe në Jacksonville Florida ku More...

sander.ruci
By Gjergji On Friday, April 11th, 2014
0 Comments

Aktori i njohur i humorit Sandër Ruci përgatitet për një show të ri

Aktori i njohur i humorit Sandër Ruci përgatitet për dy evenimente në Shkodër dhe Tiranë: [videojs mp4=”http://gazetavatra.com/wp-content/uploads/2014/04/sander_ruci.mp4″]  More...

sander-ruci12
By Lek Gjoka On Sunday, March 30th, 2014
0 Comments

Aktori Sandër Ruci në një Show Artistik në Jacksonville Florida

Sander Ruci Aktori Sandër Ruci në një Show Artistik në Jacksonville Florida -Nga Lek Gjoka gazetavatra.com Asnjëhere me parë “Cypress Recording Studio” në Jacksonville Beach jo shumë larg oqeanit More...

Kur te buzeqesh vargu-Sander Ruci-1
By Lek Gjoka On Wednesday, January 15th, 2014
0 Comments

“Kur të buzëqesh vargu” libri i aktorit shkodran Sandër Ruci

Nga Lek Gjoka Kur të buzëqesh vargu” (Florida 2011) e ka pagëzur librin e tij të parë autori shqiptaro-amerikan Sandër Ruci në një frymarrje të re të letërsisë shqiptare të humorit kjo letërsi tipike More...