Tag archive for ‘Kastriot Myftaraj’
kastriot_myftaraj
By Lek Gjoka On Tuesday, December 12th, 2017
0 Comments

Në dhjetor 1990…

Kastriot Myftaraj– analist   Në dhjetor 1990 u aktivizua “Gladio” komunist dhe që nga ajo kohë Shqipëria vuan pasojat e konfliktit brenda tij Nga Kastriot Myftaraj / Diktatori komunist shqiptar More...

rilindasit
By Gjergji On Friday, December 1st, 2017
0 Comments

A e donin rilindasit pavarësinë e Shqipërisë

Një replikë me Andi Bushatin që thotë se rilindasit nuk e donin pavarësinë nga Perandoria Osmane Nga Kastriot Myftaraj / Andi Bushati duke bërë gjoja sikur qorton Edi Ramën për keqpërdorim të historisë More...

Yalta_Conference_Churchill_Roosevelt_Stalin
By Gjergji On Sunday, February 5th, 2017
0 Comments

Konferenca e Jaltës: sa ndikoi ajo në fatin e Shqipërisë

Nga Kastriot Myftaraj / Më 4 – 11 shkurt 1945, 70 vite më parë në Jaltë (Yalta) të Krimesë nisi konferenca e Tre të Mëdhenjve të koalicionit antifashist, Presidentit amerikan Roosevelt, Kryeministrit More...

nato-tirane
By Gjergji On Sunday, May 29th, 2016
0 Comments

Nato në Shqipëri dhe Greqia

Kur Greqia tolerohet në NATO, me statusin zyrtar të “kolonës së pestë” ruse, madje privilegjohet financiarisht si askush, NATO humb besueshmërinë minimale Nga Kastriot Myftaraj Mastriot Myftaraj Greqia, More...

kastriot_myftaraj
By Lek Gjoka On Wednesday, December 9th, 2015
0 Comments

Bunkenveri ra në 20 shkurt 1991, Bunkedi rezistoi në 8 dhjetor 2015

Kastriot Myftaraj Nga Kastriot Myftaraj Kur turma e protestuesve të opozitës, në 8 dhjetor 2015, iu drejtua bunkerit të ndërtuar, sipas idesë së Kryeministrit Rama, në cep të ndërtesës së Ministrisë More...

orkestra e vjenes
By Gjergji On Monday, January 5th, 2015
0 Comments

“Shpirti Shqiptar” i Shkëlzen Dolit, një perversion muzikor në Vienë

Kastriot Myftaraj / Kastriot Myftaraj Katërminutëshi “Shpirti Shqiptar” i Shkëlzen Dolit në Filarmoninë e Vienës nisi me një kaba, çka dëgjuesve nga e gjithë bota nuk mund të mos iu krijojë përshtypjen More...

levisja-studentore
By Ardi On Saturday, December 13th, 2014
0 Comments

Lëvizja studentore e dhjetorit 1990 ishte skenari i Sigurimit të Shtetit

Lëvizja studentore e dhjetorit 1990 ishte skenari i Sigurimit të Shtetit që e shpëtoi diktaturën komuniste nga shpërbërja e turpshme Nga Kastriot Myftaraj / Në Shqipëri pluralizmi politik erdhi si një More...

uefa
By Ardi On Monday, October 20th, 2014
0 Comments

Kurthet juridike që ka ndërtuar Federata e Futbollit e Serbisë

  Nga Kastriot Myftaraj / Kurthet juridike që ka ndërtuar Federata e Futbollit e Serbisë ndaj Shqipërisë për “ndeshjen” e 23 tetorit në tryezën e UEFA (Mbi deklaratën e Federatës së Futbollit More...

kastriot_myftaraj
By Ardi On Thursday, October 16th, 2014
0 Comments

Kush e dërgoi objektin fluturues në stadium gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri

Dhjetë arsyet përse ishte shërbimi i fshehtë serb ai që e dërgoi objektin fluturues në stadium gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri Kastriot Myftaraj Nga Kastriot Myftaraj /   1) Nëse e shikoni me vëmendje More...

Çorovoda
By Ardi On Friday, September 5th, 2014
0 Comments

Gënjeshtra qesharake e çlirimit të Çorovodës nga pushtuesit e huaj në 5 shtator 1942

Nga Kastriot Myftaraj / Kastriot Myftaraj Nesër, në 5 shtator në Çorovodë të Skraparit do të festohet me bujë të madhe përvjetori i çlirimit të këtij qyteti nga pushtuesit fashistë italianë dhe “tradhtarët” More...