Tag archive for ‘Jacksonville Florida’
Aktori Sander Ruci ne skene duke kennduar parodi
By Lek Gjoka On Friday, July 21st, 2017
0 Comments

Aromë Shkodre, pulsim vendlindje buzë oqeanit Atlantik në Florida – Sander Ruci Show – rikthim në vendlindje

Aktori Sander Ruci ne skene – Sandër Ruci Show – rikthim në vendlindje Nga Lek Gjoka Fare pranë Oqeanit Atlantik në Jacksonville Beach dallgët ndoshta të ardhura nga Evropa ndalin frymën . Në More...

san-jose-catholic-church-jacksonville-florida
By Lek Gjoka On Friday, December 30th, 2016
0 Comments

Duke “vrapuar” pas Dollarit edhe shqiptaret e Amerikës po e “harrojnë” familjen.

Lek Gjoka – Gazeta Vatra Në meshën e madhe të Krishtlindjeve në Jacksonville Florida Dom Anton Kcira mundohet që ti “shëroi” shqiptaret nga “sëmundja” e Dollarit dhe ti kthehen More...

lek-gjoka-flamuri-usa-alb
By Lek Gjoka On Tuesday, October 18th, 2016
0 Comments

Uragani Matthew i Floridës dhe Uragani i Dhimbjeve maleve të Greqisë

Lek Gjoka – Fragmente jete – Uragani Matthew po vrapon me shpejtësi marramendëse nëpër oqeanin Atlantik. Alarmi për demet katastofike që mund të shkaktoje vazhdon pa ndërprerje nëpër kanalet televizive More...

hillary-sarande
By Lek Gjoka On Saturday, July 2nd, 2016
0 Comments

Pse shqiptaret duhet të vihen në loje nga mediat botërore për vendosjen e një skulpture te pa menduar mirë?

    Opinion nga Lek Gjoka   Po të gërmosh sadopak në historinë e diktaturës komuniste në Shqipëri sigurisht do të gjesh me dhjetëra raste ne vendosje dhe heqje skulpturash. E filloi me Titon dhe More...

Lek Gjoka222
By Lek Gjoka On Monday, February 15th, 2016
0 Comments

Shqiptaret e Amerikës duhet ta bojkotojnë Samitin e Diasporës Shqiptare në Tiranë

Lek  Gjoka Nga Lek Gjoka -Emigrantet shqiptare që kanë prona në shtetet ku jetojnë pse duhet të regjistrojnë këto prona për qeverinë e Tiranës që nesër të taksohen dy here për këto prona?!. Zhurma More...

Lek Gjoka222
By Lek Gjoka On Friday, January 29th, 2016
0 Comments

Perse shqiptaret e Amerikes thone “sa me larg shqiptareve”?

Lek  Gjoka Opinion nga Lek Gjoka Shumë fjalë të bukura për bashkimin e diasporës qarkullojnë në masmediat e shqiptareve të Amerikës apo në mbledhjet e shoqatave shqiptarë ku një pjese lëvizin të gjitha More...

101vjet
By Lek Gjoka On Friday, November 29th, 2013
0 Comments

Në Jacksonville Florida festohet 101 vjetori i Pavarsisë së Shqipërise

Festohet 101 vjetori i Pavarsise së Shqiperisë dhe një vjetori i Deges së Shoqates Pan Shqiptare Vatra Nga Lek Gjoka Gazeta Vatra   Jacksonville Florida, 23 Nentor 2013.   Edhe shqiptaret e Florides More...