Tag archive for ‘Italia’
NG-1912
By Ardi On Saturday, August 5th, 2017
0 Comments

Shqiptarët – National Geographic 1912

Nga Theron J. Damon / Shqiptari është europian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku jeton tani – në fortesat e Epirit dhe Ilirisë, përtej Adriatikut paralel me thembrën e Italisë. Në fillim More...

UEFA_Euro_2016_Logo.svg
By Lek Gjoka On Sunday, December 13th, 2015
0 Comments

Kampionati Europian “Francë 2016”, grupet finaliste

Të shtunën më datë 12 dhjetor, ora 18.00, në Pallatin e Kongreseve të Parisit, u hodh shorti i finaleve të Kampionatit të 16 Europian “Francë 2016”. 24 skuadrat finaliste, u njohën me kundërshtarët More...

Grupi_D
By Gjergji On Tuesday, June 24th, 2014
0 Comments

Humb Italia, fiton Greqia

Sot u zhvilluan ndeshjet: Itali 0-1 Uruguai (grupi D) Italia jashte boterorit. Cesare Prandelli në konferencën për shtyp pas ndeshjes dha doreheqjen si Komisari Teknik i Kombëtares Italiane. Për Uruguain shënoi: Diego More...