Tag archive for ‘Gjergj Kastrioti Skenderbeu’
lek gjoka kostum popullor
By Lek Gjoka On Wednesday, January 3rd, 2018
0 Comments

Ka ardhur koha që anadollakeve shqiptare t’iu themi së Shqipëria është e shqiptareve !.

Opinion nga Lek Gjoka Që pas rrëzimit të diktaturës komuniste si edhe tani me të ardhur në pushtet qeveria socialiste përsëri po luhet me krenarinë dhe historinë e shqiptareve . Dikush mund të pyesë More...

lek_gjoka1
By Lek Gjoka On Sunday, July 16th, 2017
0 Comments

Dy anije po presin për shqiptarët në portin e Shninit (Shëngjinit) prej mijëra vitesh ardhur nga Atlantida !..

Fejton nga Lek Gjoka Thonë se ka qindra mijëra vjeçare që dy anije të ardhur nuk dihet se nga ku , ndoshta nga kontinenti i zhdukur i Atlantidës janë të ankoruara në portin e Shninit (Shëngjinit). Nëpër More...

Lek Gjoka 16
By Lek Gjoka On Sunday, January 22nd, 2017
0 Comments

Ekstremizmi fetar në përgjithësi dhe ai islamik në veçanti rrezik serioz për paqen në Shqipëri dhe me gjere

-Figurat kombëtare nuk i përkasin besimeve fetare por kombit shqiptar Nga Lek Gjoka Në mjaft përplasje të ekstremizmit fetar disa media po i hedhin me shumë benzinë një zjarri që asnjëherë shqiptaret More...

ipeshk rrok mirdita
By Lek Gjoka On Monday, December 7th, 2015
0 Comments

Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare Imzot Rrok Mirdita , kryetar i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë

Imzot Rrok Mirdita TIRANE – Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare kreu i Kishës Katolike imzot Rrok Mirdita. Lajmi i hidhur u bë i ditur nga Arkidioqeza metropolitane Tiranë-Durrës, e cila saktësoi More...