Tag archive for ‘Fatos Kongoli’
Fatos_Kongoli
By Lek Gjoka On Friday, January 12th, 2018
0 Comments

Fatos Kongoli

Fatos Kongoli   Fatos Kongoli lindi më 12 janar 1944 në Elbasan, është prozator, redaktor dhe matematikan shqiptar. Fatos Kongoli ka studiuar për matematikë, pjesërisht në Pekin, pjesërisht në Tiranë, More...

kadare
By Gjergji On Tuesday, April 29th, 2014
0 Comments

Kadare: Duhen hapur dosjet, duhen hapur arkivat e fshehta

nga emisioni “Debati në Channel One” Intervistë nga Roland Qafoku Përshëndetje zoti Kadare! Në median e shkruar ditët e fundit është botuar një letër që kompozitorja Dhora Leka, i ka dërguar diktatorit More...