Tag archive for ‘Evropa’
euro_flag
By Besarta On Tuesday, May 9th, 2017
0 Comments

9 maj – dita e Evropës

Bashkimi Evropian (BE, zyrtarisht : EU) Motoja – Të bashkuar në diversitet. Kryeqytet: Bruksel Qendra politike: Luksenburg, Strasburg Gjuhët zyrtare: 24 Shtete anëtare:28 Presidenti i Keshillit Europian: More...

Lek Gjoka222
By Lek Gjoka On Thursday, April 13th, 2017
0 Comments

Shqipëria nuk duhet të mbahet peng nga interesat partiake

–Lek Gjoka– Gazeta Vatra Online -Sistemi Republike Parlamentare një dështim total në Shqipëri dhe Maqedoni. -Opinion nga Lek Gjoka Duke pare zhvillimet e fundit në Shqipëri dhe ngërçin politik More...

lek-gjoka-flamuri-usa-alb
By Lek Gjoka On Tuesday, October 18th, 2016
0 Comments

Uragani Matthew i Floridës dhe Uragani i Dhimbjeve maleve të Greqisë

Lek Gjoka – Fragmente jete – Uragani Matthew po vrapon me shpejtësi marramendëse nëpër oqeanin Atlantik. Alarmi për demet katastofike që mund të shkaktoje vazhdon pa ndërprerje nëpër kanalet televizive More...

edi_rama
By Lek Gjoka On Friday, November 14th, 2014
0 Comments

Rama në Beograd ndez driten jeshile për një Ballkan në familjen Evropiane

Edi Rama  Kryeminister i Shqipërise Nga Lek Gjoka Jacksonville Florida U lodh e u mbyt në thashetheme shtypi i Serbisë së kryeministri shqiptar Rama në viziten e tij në Beograd ngriti një “dron” More...

Balkans_regions_map
By Lek Gjoka On Sunday, October 19th, 2014
0 Comments

A duhet që Amerika dhe Evropa ta lejojnë hapjen e një konfikti të ri në Ballkan?

Nga Lek Gjoka www.gazetavatra.com Një ndeshje futbolli e nderprere midis Shqipërise dhe Serbise po kthehet në një përplasje diplomatike në Ballkan. Jo vetem Serbia me politikanë të paafte për tu bërë More...

Gani MEHMETAJ
By Ardi On Wednesday, May 21st, 2014
0 Comments

Me myslimanë kundër shqiptarëve!

Nga Gani MEHMETAJ “Kthehu në islam” ia përsëriti kërkesën hoxha i lagjes më të varfër dhe më të mjerë në kontinent, Papës, klerikut të fuqishëm të selisë më të pasur në botë. Të shqyhesh More...