Tag archive for ‘Amerike’
Aktori Sander Ruci ne skene duke kennduar parodi
By Lek Gjoka On Friday, July 21st, 2017
0 Comments

Aromë Shkodre, pulsim vendlindje buzë oqeanit Atlantik në Florida – Sander Ruci Show – rikthim në vendlindje

Aktori Sander Ruci ne skene – Sandër Ruci Show – rikthim në vendlindje Nga Lek Gjoka Fare pranë Oqeanit Atlantik në Jacksonville Beach dallgët ndoshta të ardhura nga Evropa ndalin frymën . Në More...

sami_repishti
By Gjergji On Thursday, April 6th, 2017
0 Comments

Sami Repishti figurë e shquar e shqiptarëve të amerikës

Sami Repishti u lind më 6 prill 1925 në Shkodër ku kreu shkollën fillore dhe Liceun në vitin 1942. Filloi shkollën e lartë në Firence për Histori moderne, por e la se u kthye në Shqipëri për të luftuar More...

san-jose-catholic-church-jacksonville-florida
By Lek Gjoka On Friday, December 30th, 2016
0 Comments

Duke “vrapuar” pas Dollarit edhe shqiptaret e Amerikës po e “harrojnë” familjen.

Lek Gjoka – Gazeta Vatra Në meshën e madhe të Krishtlindjeve në Jacksonville Florida Dom Anton Kcira mundohet që ti “shëroi” shqiptaret nga “sëmundja” e Dollarit dhe ti kthehen More...

hillary-sarande
By Lek Gjoka On Saturday, July 2nd, 2016
0 Comments

Pse shqiptaret duhet të vihen në loje nga mediat botërore për vendosjen e një skulpture te pa menduar mirë?

    Opinion nga Lek Gjoka   Po të gërmosh sadopak në historinë e diktaturës komuniste në Shqipëri sigurisht do të gjesh me dhjetëra raste ne vendosje dhe heqje skulpturash. E filloi me Titon dhe More...

lek_gjoka1
By Lek Gjoka On Saturday, February 20th, 2016
0 Comments

Çfarë po i ndodh kombit shqiptar ?

-Kombi shqiptar në rrezik. Ne Kuvendin e Shqipërisë nuk respektohen studentet qe rrezuan komunizmin ndërsa në Kosovë vendi po shkon drejt destabilizimit. Me ligjin e ri për emigrantet shqiptare te sapo miratuar More...

u3_Flamuri_amerikan_e_shqiptar
By Skender On Sunday, December 29th, 2013
0 Comments

A mund te bashkohet Diaspora shqiptare e Amerikes ?

Do te ishte gje e mire bashkimi i diaspores shqiptare te Amerikes por eshte  pamundur per tu bere? Nga Lek Gjoka Jacksonville Florida Ne Amerike ka vite e vite qe shqiptaret bejne perpekje per nje konfernce te More...