Kampionati Europian “Francë 2016”, grupet finaliste

UEFA_Euro_2016_Logo.svg

Të shtunën më datë 12 dhjetor, ora 18.00, në Pallatin e Kongreseve të Parisit, u hodh shorti i finaleve të Kampionatit të 16 Europian “Francë 2016”. 24 skuadrat finaliste, u njohën me kundërshtarët e tyre. Skuadrat ishin te ndare ne kater vazo, sipas shkallës së forcës. Në vazon e parë ishte: Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia More...

by Lek Gjoka | Published 2 years ago
ekipi futboolit shqiptar
By Lek Gjoka On Friday, December 11th, 2015
0 Comments

Pesë mrekullitë e Shqipërisë drejt Europianit

Ekipi i futboolit shqiptar Nga Olsi Avdiaj Cilët janë golat më të bukur të kombëtares shqiptare në eliminatoret që e çuan në Europian? Faqja zyrtare e UEFA-s ka publikuar pesë golat më të bukur të More...

Hakani
By Lek Gjoka On Sunday, December 6th, 2015
0 Comments

Sporti në zi, ndahet nga jeta legjenda e peshëgritjes Mirjan Hakani

Ndërron jetë në moshën 55-vjeçare legjenda e peshëngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit” Mirjan Hakani. Sportisti i njohur shqiptar i viteve ’80 vuante prej kohësh prej problemeve More...

london-2012
By Lek Gjoka On Thursday, November 19th, 2015
0 Comments

Mallkimi i Londër 2012, 16 sportistë të vdekur në tre vjet

      Tre vjet pas organizimit të Lojërave Olimpike “Londër 2012″, zbulohet një mallkim tragjik që lidhet me evenimentin e organizuar në kryeqytetin anglez. Me atleten bjellorusë Julia More...

Deutschland - Niederlande
By Lek Gjoka On Tuesday, November 17th, 2015
0 Comments

Anulohet ndeshja Gjermani – Holandë, shkak sulmet terroriste

Forcat e policisë kanë anulluar ndeshjen miqësore mes Gjermanisë dhe Hollandës, pasi evakuan stadiumin në Hanover ditën e sotme, kur gjetën brenda një ‘objekt të dyshimtë’. Policia në lajmërimin More...

france-football
By Lek Gjoka On Thursday, October 22nd, 2015
0 Comments

“France Football”: Hakmarrje ndaj Shqipërisë në Europian

  Numri i fundit i të përjavshmes franceze “France Football” në rubrikën “3 arsye për…” ia ka kushtuar të gjithë hapësirën Kombëtares shqiptare. Duke renditur fillimisht arsyet që i sollën More...

diego-maradona
By Lek Gjoka On Thursday, October 22nd, 2015
0 Comments

Maradona mund të inaugurojë “Loro Boriçi”-n

Diego Armando Maradona Për herë të parë legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona mund të vijë në Shqipëri. Nuk do të jetë një vizitë e thjeshtë por ylli i futbollit botëror pritet që More...

UEFA_Euro_2016_Logo.svg
By Lek Gjoka On Tuesday, October 13th, 2015
0 Comments

“Francë 2016”, ja çmimet e biletave për të ndjekur ndeshjet

  Faqja zyrtare e UEFA-s bën publike çmimet e biletave për të gjitha ndeshjet e kampionatit Evropian, “Francë 2016”. Në ndeshjen hapëse, që do të jetë vendi mikpritës Franca kundër një prej More...

sHQIPERI-FUTBOLL-HISTORI
By Lek Gjoka On Sunday, October 11th, 2015
0 Comments

Armeni-Shqipëri 0-3, Historike! Ëndrra bëhet realitet, Shqipëria kualifikohet në “Francë 2016”

  11 tetor 2015, data që hyri në historinë e futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare ka shkruar historinë, duke bërë ëndrrën realitet. Pas fitores 3-0 me Armeninë, për herë të parë kuqezinjtë janë More...

serbia-albania-futboll
By Ardi On Tuesday, December 2nd, 2014
0 Comments

Apeli i UEFA-s le në fuqi vendimin e mëparshëm për ndeshjen Serbi-Shqipëri

  Trupi i Apelit të UEFA-s e ka mbështetur vendimet e marra nga ana e Kontrollit të UEFA, Etikës dhe Trupit Disiplinor në lidhje ndeshjen e Shqipërisë kundër Serbisë në Beograd në tetor. Trupi i More...