Romela Bega, shpallet kampione bote në garat që po zhvillohen në Kaliforni

romela bega-2

Në Botërorin që po zhvillohet në Kaliforni të SHBA, peshëngritësja shqiptare Romela Bega 31-vjeçare u shpall Kampione Bote. Në stilin e shkëputjes Romela u rendit e para duke fituar medaljen e arit ndërsa në dygarësh zuri vendin e dytë duke fituar medaljen e argjendë. Peshngritsja shqiptare në provën e parë në stilin e shkëputjes More...

by Admin | Published 2 months ago
elizabeta karabolli
By Gjergji On Saturday, April 15th, 2017
0 Comments

Medaljet e Arta shqiptare të Qitjes në Aktivitetet Ndërkombëtare

Medaljet e Arta shqiptare të Qitjes në Aktivitetet Ndërkombëtare Shkurtime KE = Kampionati Europian, KB = Kampionati Ballkanik, RR = Të rritur, R = Të rinjtë, M = Meshkuj, F = Femra Viti Atleti Specialiteti Turneu 1972 Fatmir More...

kombetaria-shqiptare-e-futbollit
By Lek Gjoka On Thursday, October 6th, 2016
0 Comments

Shqipëria fiton ndaj Lihtenshtejnit, Kosova mundet thellë nga Kroacia

Kombetaria shqiptare e futbollit Shqipëria fitoi 2 me 0 me golat e Hykës dhe Balajt. Me këtë fitore, Shqipëria lë pas në renditje Italinë dhe Spanjën duke kaluar në krye të grupit G. Ndërsa Kosova humbi More...

Majlinda-Kelmendi-1
By Lek Gjoka On Monday, August 8th, 2016
0 Comments

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë ne Lojërat Olimpike 2016

Majlinda Kelmendi  Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë, duke siguruar medaljen e parë të artë olimpike për Kosovën, madje në pjesëmarrjen e parë të saj në Lojërat Olimpike për vitin 2016. Xhudistja More...

Lorik_Cana_Shqiperia12
By Lek Gjoka On Wednesday, July 27th, 2016
0 Comments

Lorik Cana futbollist i shquar kombëtares

Lorik Cana Lorik Cana lindi më 27 korrik 1983, në Prishtinë. Ai njihet si futbollist profesionist që e ka rolin e mesfushorit. Aktualisht luan për Kombëtaren e Shqipërisë dhe për klubin e Italisë “S.S More...

Forca shqiperia
By Lek Gjoka On Sunday, June 19th, 2016
0 Comments

Shqipëria fiton ndeshjen e parë në ‘Euro2016’

    Historike! Shqipëria ka marrë fitoren e parë në Europianin e “Francë 2016”. Kuqezinjtë debutues mundën me rezultatin e ngushtë 1:0 ndeshjen vendimtare ndaj Rumanisë. Një paraqitje More...

uefa
By Admin On Tuesday, May 3rd, 2016
0 Comments

Kosova bëhet anëtarja e 55-të e UEFA-s

Në Kongresin e 40-të të Zakonshëm të UEFA-s që u mbajt sot në Hungexpo në Budapest, Hungari, u votua për pranimin e Kosovës si anëtare të UEFA-s. Në votim morën pjesë 54 përfaqësues të federatave More...

kelmeni
By Lek Gjoka On Thursday, April 21st, 2016
0 Comments

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi Kampiones Evropiane

Majlinda Kelmendi   Nora Gjakova, e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian, në kategorinë deri 57 kilogramë   Kazan (Rusi), Prishtinë, 21 prill 2016 – Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi More...

uefa-bileta
By Lek Gjoka On Monday, December 14th, 2015
0 Comments

“Euro 2016”, UEFA e njeh Kosovën si pjesë të Shqipërisë

  Ndërkohë që Kombëtarja e Kosovës mbetet e panjohur për institucionet ndërkombëtare të futbollit, UEFA i njeh tifozët nga Kosova si shqiptarë dhe mbështetës të kuqezinjve. Nëse deri dje kishte More...

euro 2016 grupi A
By Lek Gjoka On Sunday, December 13th, 2015
0 Comments

Çfarë shkruajnë mediat franceze, zvicerane dhe rumune për shortin

Shorti i Europianit ashtu si në mediat shqiptare është komentuar dhe në mediat e kundërshtarëve të grupit tonë A, me zviceranët, rumunët e francezët që i kanë kushtuar vëmendje Shqipërisë si rivale More...