Tim Gudgel dezajneri i Apple Store shkon tek Samsung

apple-samsung

Apple dhe Samsung, dy prej forcave dominuese në industrinë e smartfonëve në botë, janë përfshirë në një seri çështjesh gjyqësore në lidhje me teknologjinë e pajisjeve të tyre mobile. Deri më tani nga gjyqet që ka humbur me Apple, Samsung i detyrohet këtij të fundit një vlerë prej 930 milionë $. Dyqane te Apple dhe Samsung Tim More...

by Gjergji | Published 4 years ago
amazon air
By Ardi On Wednesday, December 4th, 2013
0 Comments

Periudha e Amazon Air

foto, copyright nga Amazon.com Kompania Amazon.com do të fillojë të shpërndajë pakot që blihen nga blerësit në internet brënda 30 minutash nga koha e blerjes. Fillimisht kjo do të fillojë në shtetin More...

brain1
By Lek Gjoka On Tuesday, December 3rd, 2013
0 Comments

Truri e femrave dhe meshkujve, të ndërtuar ndryshe?

            Trutë e meshkujve dhe femrave janë të ndërtuar ndryshe, gjë që shpjegon edhe arsyen se pse disa veprime kryen ndryshe nga dy gjinitë. Një ekip kërkuesish nga Universiteti More...

Coin
By Ardi On Saturday, November 23rd, 2013
0 Comments

Coin – një super kartë krediti

Ka shumë kompani, duke përfshirë edhe Google dhe Apple, që duan për të zëvendësuar portofolin tuaj me një version dixhital, por nje kompani e vogël ka një qëllim disi më pak ambicioz – të zëvendësojë More...

Assassins Creed Black Flag PS4
By Ardi On Thursday, November 14th, 2013
0 Comments

Del në SHBA PS4

  PlayStation 4 do të dalë në shitje në nëntor të këtij viti dhe do të jetë më i lirë se Xbox One – $ 399 në SHBA, 349 £ në Britani. Sony lajmëroi se do të dalë në dyqanet e SHBA në More...

Apple iPad Air
By Ardi On Saturday, November 2nd, 2013
0 Comments

Doli në shitje iPad Air

Apple iPad Air   Generata e fundit e kategorisë iPad doli dje në shitje në Amerikë dhe 41 shtete të tjera. Në Hong Kong u shit i gjithë stoku brenda 3 orësh. Apple iPad Air me çipin e avancuar A7 është i More...

Francois Englert dhe Petter Higgs
By Lek Gjoka On Tuesday, October 8th, 2013
0 Comments

Çmimi Nobel në fizikë për britanikun Higgs dhe belgun Englert

        Çmimin Nobel për fizikë për këtë viti e fituan dy shkencëtarë: britaniku Peter Higgs dhe belgu François Englert. Të dy shkencëtarët pavarësisht njëri-tjetrit kanë shtjelluar More...