Aktori shqiptaro-amerikan Sandër Ruçi vjen për spektatorin shkodran me show e radhes : ERDHA ZEMËR, PRIT SE PO T’KALLXOJ

3

Nga RAMAZAN ÇEKA Show i “Mjeshtrit të Madh” humoristit shkodran Sandër Ruçi në Teatrin “Migjeni” Pas ditëve të nxehta të një vere që do të mbahet mend për temperaturat e larta, sikur është bërë traditë që në Shkodër të rifillojë jeta e pasur artistike dhe kjo falë organizimeve të lavdërueshme të Bashkisë More...

by Lek Gjoka | Published 6 days ago
Hajrie Ronda
By Lek Gjoka On Saturday, September 9th, 2017
0 Comments

Shuhet në moshën 66 vjeçare aktorja Hajrie Rondo

Aktoria Hajrie Rondo Aktorja e njohur shqiptare Hajrie Rondo ka lindur më 1 mars 1951 në Delvinë dhe  ka ndërruar jetë sot më 9 shtator 2017 në moshën 66 vjeçare. Njoftimin e dha mes dëshpërimit familja More...

uragani irma
By Lek Gjoka On Thursday, September 7th, 2017
0 Comments

Mbi 50 mijë shqiptarë po përgatiten për të përballuar uraganin Irma në Florida

-Nuk ka vend për panik por as nuk duhet nënvlerësuar. Nga Lek Gjoka Që nga viti 1928 asnjëherë nuk ka ardhur një stuhie kaq e fuqishme në Florida si uragani Irma që do përshkoje gjithë shtetin nga jugu More...

gjergj-kastrioti3
By Admin On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Statuja e Gjergj Kastriotit do të vendoset në Budapest

Ambasada e Hungarisë në Tiranë njofton se në Budapest do të vendoset statuja e Gjergj Kastriotit. Sot Ambasadori hungarez në Tiranë Z. Spasse vizitoi studion e skulptorit Mihaly Gabor në Budapest, për More...

4th-of-July-Independence-Day-Wishes
By Lek Gjoka On Tuesday, July 4th, 2017
0 Comments

4 Korriku Dita e Pavarësisë së SH.B.A-së

Deklarata e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara   Më 4 korrik të vitit 1776, delegatët e 13 kolonive britanike të Amerikës nënshkruan Deklaratën e Pavarësisë, e cila thuhet se ishte shkak i Revolucionit More...

Francesk-Radi
By Gjergji On Monday, April 3rd, 2017
0 Comments

U nda nga jeta kantautori, idhull i brezit të tij, Françesk Radi

Françesk Radi u lind më 13 Shkurt 1950 në Tiranë. Ka kryer Liceun Artistik dhe më pas Akademinë e Arteve Tiranë në vitin 1973 si instrumentist në instrumentin e kontrabasit. Ka punuar ne Fush – Arrës More...

Mother_Teresa
By Admin On Thursday, March 16th, 2017
0 Comments

Nënë Tereza, e Shenjtë

Sipas Radio Vatikanit Papa Françesku mbajti më (dt 15 mars 2016) në orën 10.00, në Sallën e Koncistorit në Pallatin Apostolik të Vatikanit, fjalën për kanonizimin e të Lumëve. Ndër të Lumët është More...

PE
By Gjergji On Tuesday, January 31st, 2017
0 Comments

PE për Shqipërinë dhe votimet e emigrantëve

Parlamenti Europian i mbledhur votoi 231 amendamente me konsensus mes dy grupeve kryesore politike. U votuan me shumicë votash amendamentet që kanë të bëjnë me luftën kundër korrupsionit, duke vendosur në More...

anita-take
By Gjergji On Thursday, January 12th, 2017
0 Comments

Shuhet Anita Take

“Me keqardhje, në emër të familjes Prodani, ju njoftojmë largimin nga jeta të zonjës së nderuar Anida Take (Prodani), sot më datë 12 janar, në moshën 83 vjeçare. Ndarja e saj nga jeta erdhi për shkaqe More...

AlbaWaves-viti i ri
By Lek Gjoka On Saturday, December 31st, 2016
0 Comments

Gëzuar Vitin e ri 2017 nga Gazeta Vatra Online dhe radio Alba Waves

Me 28 Nëntor 2013 për herë të parë falë dëshirës së mirë të disa intelektualeve shqiptare në SH.B.A dhe Shqipëri doli një gazetë e re në shërbim të Diasporës shqiptare të Amerikës. E pagëzuar More...