Partia Demokratike e Shqiperisë u krijua më 11 dhjetor të vitit 1990

210px-Logo-DemocraticPartyAlbania.svg

  Partia Demokratike e Shqiperisë u krijua më 11 dhjetor të vitit 1990 nga një grup studentësh dhe intelekualësh shqiptarë midis të cilëve Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko, Arben Imami, Aleksandër Meksi, Eduard Selami etj., për të luftuar për të drejtat e njeriut, pluralizmin politik, lirinë e fesë, lirinë e fjalës, More...

by Lek Gjoka | Published 2 years ago
unicefjobs
By Lek Gjoka On Thursday, December 10th, 2015
0 Comments

UNICEF ( Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët )

UNICEF ( Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët ) është një organizatë bamirëse ndërkombëtare , me seli në New York City , që ofron ndihmë humanitare dhe zhvillimore afatgjate për fëmijët dhe More...

pavarsia e shqiperise Jacksonville Florida
By Lek Gjoka On Monday, November 30th, 2015
0 Comments

Shqiptaret në Florida festojnë Ditën e Flamurit dhe 103 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kengetaria Alma Velaj ne festen e Flamurit ne Jacksonville Florida   Nga Lek Gjoka Muaji Nëntor është muaji i shqiptareve i Ditës së Flamurit dhe i Pavarësisë së Shqipërisë .Në Florida vitet e fundit More...

Li-Fi
By Lek Gjoka On Friday, November 27th, 2015
0 Comments

Bëhuni gati për Li-Fi, 100 herë më i shpejtë se rrjeti Wi-Fi

Harrojeni Wi-Fi, shkencëtarët kanë shpikur një teknologji të re të internetit me valë, e quajtur Li-Fi, që është 100 herë më e shpejtë se Wi-Fi. Li-Fi i transmeton të dhënat duke përdorur dritat More...

london-2012
By Lek Gjoka On Thursday, November 19th, 2015
0 Comments

Mallkimi i Londër 2012, 16 sportistë të vdekur në tre vjet

      Tre vjet pas organizimit të Lojërave Olimpike “Londër 2012″, zbulohet një mallkim tragjik që lidhet me evenimentin e organizuar në kryeqytetin anglez. Me atleten bjellorusë Julia More...

Deutschland - Niederlande
By Lek Gjoka On Tuesday, November 17th, 2015
0 Comments

Anulohet ndeshja Gjermani – Holandë, shkak sulmet terroriste

Forcat e policisë kanë anulluar ndeshjen miqësore mes Gjermanisë dhe Hollandës, pasi evakuan stadiumin në Hanover ditën e sotme, kur gjetën brenda një ‘objekt të dyshimtë’. Policia në lajmërimin More...

france-football
By Lek Gjoka On Thursday, October 22nd, 2015
0 Comments

“France Football”: Hakmarrje ndaj Shqipërisë në Europian

  Numri i fundit i të përjavshmes franceze “France Football” në rubrikën “3 arsye për…” ia ka kushtuar të gjithë hapësirën Kombëtares shqiptare. Duke renditur fillimisht arsyet që i sollën More...

UEFA_Euro_2016_Logo.svg
By Lek Gjoka On Tuesday, October 13th, 2015
0 Comments

“Francë 2016”, ja çmimet e biletave për të ndjekur ndeshjet

  Faqja zyrtare e UEFA-s bën publike çmimet e biletave për të gjitha ndeshjet e kampionatit Evropian, “Francë 2016”. Në ndeshjen hapëse, që do të jetë vendi mikpritës Franca kundër një prej More...

sHQIPERI-FUTBOLL-HISTORI
By Lek Gjoka On Sunday, October 11th, 2015
0 Comments

Armeni-Shqipëri 0-3, Historike! Ëndrra bëhet realitet, Shqipëria kualifikohet në “Francë 2016”

  11 tetor 2015, data që hyri në historinë e futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare ka shkruar historinë, duke bërë ëndrrën realitet. Pas fitores 3-0 me Armeninë, për herë të parë kuqezinjtë janë More...

AlbaWaves
By Lek Gjoka On Wednesday, December 31st, 2014
0 Comments

Me Vitin e Ri fillon edhe Radio Alba Waves (Radio Valet Shqiptare )

  Stafi i Gazetës Vatra Online në prag të Vitit të Ri 2015 del para dëgjuesve të saj me një stacion Radio Online të titulluar Alba Waves Radio – Radio Valët Shqiptare. Alba Waves është radio More...