Arratia e Peshkut të Kuq në kujtim të Marie Logorecit

marie Logoreci 95

Arratia e Peshkut të Kuq në kujtim të Marie Logorecit, nga Rezarta Reci, News24, 28 nëntor, 2015   Interviste e Pjerin Logorecit te birit te Ikones se kinematografise dhe teatrit shqiptar  , nderit te kombit Marie Logoreci dhene ne kanalin televiziv shqiptar News24  More...

by Lek Gjoka | Published 2 years ago
Lambrenedetto
By Gjergji On Friday, June 5th, 2015
0 Comments

Shqipëria, vend i botës së tretë? Videot e blogerit italian Lambrenedetto

Blogeri italian Lambrenedetto ka bërë disa video Shqipërinë. Realiteti sipas tij të befason dhe të çudit me atë që të ofron propaganda informative edhe në Itali se Shqipëria është një vend i botës More...

albania
By Besarta On Friday, December 26th, 2014
0 Comments

Dokumentari italian “Shqipëria, vendi përballë”

Instituto Luce e Regione Lazio Paraqesin: Një prodhim te Arkivit Historik Luce SHQIPERIA , vendi përballë Teksti: Roland Sejko Këshilltar historik: Roberto Moroso Della Rocca Zëri tregimtar: Riccardo More...

tv life
By Lek Gjoka On Tuesday, October 7th, 2014
0 Comments

TV Alba Life – nga Festivali i Filmit Shqiptar, ne Manhattan

TV Alba Life   TV Alba Life me producent Qemal Zylon transmeton ne YouTube   kroniken e pergatitur nga Festivali i Filmit Shqiptar, edicionin e trete ne Manhattan. Me bashkepunetoret e TV Alba Life si Iliriana More...

1821-skai
By Besarta On Sunday, August 3rd, 2014
0 Comments

1821- dokumentar i Skai TV subtitruar në shqip

Dokumentari që u çensurua në greqi sepse ka të dhëna që populli grek nuk duhet ti dijë. Grekët e sotëm shumica janë Arvanitas. Greqia e lashtë, për grekët e sotëm, është një mit i mbushur me të More...

hersi_eurovision_2014
By Gjergji On Monday, April 21st, 2014
0 Comments

Këngëtarja Hersi Matmuja përfaqëson Shqipërinë në Eurovision

Këngëtarja Hersi Matmuja do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision Song Contest 2014 në Kopenhagen (6 maj) me këngën  “Zemërimi i një nate”, e cila u shpall fituese e  edicionit të 52 të Festivalit More...

celine_dion
By Gjergji On Thursday, April 17th, 2014
0 Comments

Eurovision 1988 – fituesja Celine Dion

‪Eurovision 1988 –  Fituesja perfaqsuese e  Zvicres Céline Dion – Ne partez pas sans moi‬  More...

sander.ruci
By Gjergji On Friday, April 11th, 2014
0 Comments

Aktori i njohur i humorit Sandër Ruci përgatitet për një show të ri

Aktori i njohur i humorit Sandër Ruci përgatitet për dy evenimente në Shkodër dhe Tiranë: [videojs mp4=”http://gazetavatra.com/wp-content/uploads/2014/04/sander_ruci.mp4″]  More...

emily_de_forest
By Gjergji On Tuesday, April 8th, 2014
0 Comments

Eurovision 2013 fituesja Emily de Forest me mbi 14 miljone shikime

Eurovision 2013 kenga fituese Emily de Forest me mbi 14 miljone shikime. Emily de Forest (Danimarke) fituesja e Eurovizion Song Contest 2013 Prezantimi i Eurovizionit per Danimarken Emily de Forest ka marre 14 miljone More...

volvo-van damme
By Ardi On Monday, November 18th, 2013
0 Comments

Jean-Claude Van Damme dhe Volvo

Reklama e fundit e Volvo me Jean-Claude Van Damme, e cilesuar si nje nga reklamat me te bukura ne bote me mbi 30 miljon shikues ne Youtube.  More...